









Відправка з 11 червня 2026853 300 ₴
Котел Ретра-3М Plus- одноконтурний, водогрійний, твердопаливний, сталевий, промисловий.
Потужність: 1000 кВт
Площа обігріву: 10 000 кв
Вид: промисловий
В якості сировини можна використовувати вугілля, антрацит, дрова, брикет, торф, відходи деревообробки, лузгу брикетовану, солому, макулатуру - подача палива ручна. Можливо використовувати паливну сировину з високою вологістю (60% і більше).
Використовується для центрального опалення індивідуального житла та житлових комплексів, адміністративних, промислових і складських приміщень, особливо деревопереробних підприємств, тваринницьких комплексів, павільйонів, теплиць, шкіл, магазинів, медичних закладів.
Котел «Ретра-3М» являє собою конструкцію з міцного листового металу з надзвичайно розвиненою поверхнею прийому тепла. Котел має трикамерну структуру. Перша камера (топка) має великий об’єм, що дозволяє максимально подовжити період згорання одноразового завантаження палива. В зв’язку з чим, після розпалу немає потреби в постійному обслуговуванні. Друга камера виконує функцію відбору тепла від продуктів згорання. Колосники обладнанні механічним розрихлювачем. Для інтенсифікації процесу горіння встановлені вентилятори, що подають повітря через повітряні канали по всьому об’єму топки. Корпус котла теплоізольований.

За окремим замовленням теплообмінник котла виготовляється посиленним – робочий тиск до 0,6МПа.
Конструкція котла передбачає його експлуатацію разом з електронним пультом керування та вентиляторами піддуву.
Система регулювання заснована на електронному регуляторі, що призначений для забезпечення заданої температури теплоносія на виході твердопаливного котла.
Принцип роботи приладу полягає в керуванні процесом горіння палива та циркуляцією теплоносія шляхом регулювання обертів вентиляторів, які нагнітають повітря в топку котла, і подачею живлення на циркуляційний насос.
Технічні характеристики:
| Номінальна потужність, кВт | 1000 |
| Площа обігріву приміщення, м² (при висоті до 3.5м) | 10000 |
| Площа теплообмінника, м² | 73.76 |
| Об’єм водяної рубашки, л | 1970 |
| Об’єм верхньої камери згоряння, м³ | 3.8 |
| Розмір верхньої камери згоряння, мм (Д*Ш*В) | 1450*1950*1345 |
| Габаритні розміри котла, мм (Д*Ш*В) | 3345*2300*2745 |
| Температура води на виході з котла, не більше, ºС | 95 |
| Температура води на вході в котел, не менше, ºС | 55 |
| Температура продуктів згоряння, не більше, ºС | 110-160 |
| Вихід під димохід, мм | 750*412 |
| Приєднувальні розміри до системи опалення | фланець dy150 |
| Приєднувальний розмір запобіжного клапана | 2шт. dy80 |
| Товщина внутрішньої стінки теплообмінника, мм | 8 |
| Робочий тиск теплоносія, МПа (мінімальний / максимальний) | 0.15 / 0.4 (0.6 по замовленню) |
| Розрідження за котлом, Па, не більше | 100 |
| Споживана потужність, Вт / 220 В / 50 Гц, не більше | 2100 |
| Діаметр труби димоходу, мм / Висота, м, не менше | 700 / 25 |
| Маса котла (без води), кг | 6320 |



| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Ретра |
| Країна виробник | Україна |
| Вага | 6.32 кг |
| Вид пального | Тверде |
| Види твердого палива | Буре вугілля, Кора, Кам'яне вугілля, Дрова, Тирса, Антрацит, Торф, Брикети, Тріска |
| Гарантійний термін | 60 міс |
| Матеріал теплообмінника | Сталь |
| Потужність номінальна | 1000 кВт |
| Призначення котла | Одноконтурний |
| Об'єм води в котлі | 1970 л |
| Об'єм камери згоряння | 3.8 л |
| Площа обігріву | 10000 кв.м |
| Стан | Новий |
| Спосіб відведення відпрацьованих газів | Димар |
| Спосіб установки | Підлоговий |
| Теплоносій | Вода |
| Товщина сталі | 6 мм |
| Габаритні і приєднувальні розміри | |
| Висота | 2745 мм |
| Глибина | 3345 мм |
| Діаметр димоходу | 700 мм |
| Ширина | 2300 мм |
| Користувальницькі характеристики | |
| Тип теплоносія | Вода |
| Висота топки | 1345 мм |
| Довжина | 3345 мм |
| Довжина топки | 1450 мм |
| Тип промислового котла за виглядом теплоносія | Водогрійний |
| Тип промислового котла за типом палива | Твердопаливний |
| Ширина топки | 1950 мм |