Мікропроцесорний регулятор(блок управління) температури центрального опалення Polster C-31
Продукція відправляється перевізниками лише за умови 100% передоплати.
Призначення
Регулятор Polster C-31 призначений для управління роботою вентилятора, а також насосу Центрального опалення. Регулятор має багато функцій та простий в управлінні.
Програмування
Для програмування потрібно: натиснути кнопку «MENU» і потримати 3 секунди. На екрані відобразиться перший параметр. Натискаючи кнопки "+"/ "-" можемо обирати потрібний для зміни параметр. Після вибору параметра потрібно ще раз натиснути кнопку "MENU". Відображатиметься величина встановленого(заводом) параметра. Послідовно натискаючи кнопки "+" або "-" зменшуємо або збільшуємо величину параметра. Повторне натискання "MENU" підтвердить і збереже зміни. Блок управління Polster C-31 вийде з режиму MENU якщо 3 секунди не натискати ніякі кнопки.
Завжди можна відновити заводські установки. Для цього потрібно параметр "dS" встановити число 1 і підтвердити натисканням кнопки "MENU".
Опис функцій MENU
- Pb – час продуву. Це час на який включиться і буде дути вентилятор (діапазон 5-59 секунд).
- PS – час між продувами. (1-99 хвилин).
- SF – обороти вентилятора – потужність вентилятора у відсотках (1-50, де 50 повна потужність вентилятора).
- Sb – обороти вентилятора під час продуву. Потужність вентилятора під час продуву (1-50)
- tP – температура увімкнення насоса. Температура, коли блок керування включить насос.
- HY – гистерез – параметр який говорить про те, на скільки має впасти температура нижче встановленої, щоб підключився вентилятор. (діапазон 0-5°С).
- S0 – звуковий сигнал інформує про те, що закінчилося пальне. Вимкнення/увімкнення. 0 – вимкнено, 1 – включено.
- LS – рівень зменшення обертів. Дуже важлива функція, корисна для малопотужних котлів, а також для вентиляторів з дроселем на виході. З цією функцією можна встановити зменшення обертів вентилятора коли котел почне наближатися до встановленої температури в блоці управління. Діапазон від 0 до 10: 0 – означає вимикання зменшення оборотів; 10 – означає, що 10 градусів перед встановленою температурою вентилятор почне зменшувати обороти. 1 означає, що вентилятор почне зменшувати обороти коли температура котла буде одним градусом менше від встановленої в блоці управління.
За допомогою функції LS можна:
1)Відрегулювати зменшення оборотів так, щоб температура котла не росла більше встановленої.
2)Обмежити ефект нестачі повітря. Часто трапляється, що вентилятори з дроселем (наприклад, якщо обороти встановимо на 30%, а вентилятор занадто рано почне зменшувати обороти при досягненні заданої температури) занадто рано закривають пропуск повітря, так що котел не встигне досягти заданої температури.
Лише блок управління з такою функцією вирішує таку проблему.
- tS – температура виключення блоку управління – температура нижче якої блок управління переходить в черговий режим. Загоряється діод "СТОП", вимикається вентилятор. діапазон 25-50°С).
Увага: Мінімальна температура, яку може встановити в блоці управління буде завжди на 10 градусів вище, ніж температура виключення блоку управління (параметр «tS»). Наприклад, якщо параметр «tS» встановимо на 40°С, то мінімальна температура води котла зможемо встановити на 50°С. Це для того, щоб котел не згас, коли температура котла була б на 3°С вище ніж параметр «tS». Тоді можлива ситуація що температура впала б на 3°С (гистерез) і блок керування перейшов би в черговий режим.
- SP – час вимикання насоса. Функція використовується разом з кімнатним термостатом. Є можливість відключити насос, щоб температура в приміщенні стабілізувалася. Насос працюючи з термостатом циклічно включає насос на 30 секунд з перервами які настроюються в саме цій функції параметром SP.
- dS – заводські налаштування. Число «1» означає, відновлення заводських налаштувань.
Розпалювання котла
- Увімкнути блок управління.
- Встановити бажану температуру котла використовуючи кнопки „+“ і „-“.
- Натисніть кнопку „START“. Вмикається вентилятор, загориться діод „Розпалювання“. Після того як будетдостигнута уставленная температура вентилятор відключитися. Загориться діод «Контроль».
Після виконаних завдань блок управління забезпечить:
- Підтримку встановленої температури через включення вентилятора. Вентилятор вмикається коли температура знижується і вимкнеться коли задана температура буде досягнута.
- Автоматичне включення насоса центрального опалення, після того, як буде досягнута температура включення насоса.
- Автоматичне вимкнення вентилятора і насоса коли закінчиться паливо в котлі.
- Постійний моніторинг температури котла на екрані LED.
Контрольні діоди блоку POLSTER C31
СТОП – кінець роботи блоку управління. Якщо діод СТОП моргає – це означає, що в котлі закінчилося паливо. Включається звуковий сигнал.
Розпалювання - йде процес розпалювання. Діод горить до моменту, коли котел досягне температури, заданої користувачем.
Контроль – діод інформує, що котел досяг встановленої температури. Моргаючий діод означає роботу підключеного кімнатного термостата.
Тривога – діод інформує про стан тривоги.
Насос – сигналізує про працюючий насос.
Вентилятор – сигналізує про працюючий вентилятор.
Правила роботи з блоком управління:
Блок управління працює в 5 режимах:
1. Розпалювання.
2. Регулювання.
3. Контроль.
4. Тривога.
5. Погашення.
Режими роботи контролера
- Розпалювання. Після завантаження палива в котел, встановлюємо потрібну температуру на виході з котла. Температуру встановлюємо кнопками "+" і "-". Після того натискаємо кнопку START. Починається розпалювання котла. Вентилятор буде працювати до того, як температура води досягне тієї, яка була встановлена в блоці управління. В процесі розпалювання і роботи на екрані буде показана актуальна температура води котла.
- Регулювання. В режимі регулювання блок управління повинен стабільно підтримувати температуру води в котлі. Підтримка відбувається за допомогою включення та вимикання вентилятора. Коли температура знизиться нижче встановленої - вмикається вентилятор, коли температура досягне встановленого рівня, блок управління перейде в режим контролю.
- Контроль (провітрювання). В цей режим блок управління переходить, коли температура вище, ніж встановлена. У цьому режимі починає діяти функція охолодження. Це циклічне включення вентилятора в залежності від того, як встановлено параметри цієї функції. Можна легко встановити час, через який вентилятор повинен включитися і як довго буде тривати продув. Завдяки продуву гази горіння видаляються з топки котла. Продув повинен як можна довше підтримувати блок керування в режимі контролю. Цю функцію за бажанням можна вимкнути зовсім. Потрібно встановити продув, щоб він не включався занадто часто, щоб уникнути непотрібного зростання температури.
Оптимальне налаштування цієї функції така: продув 8 сек., затримка 12 хв.
- Тривога. (у блоку управління POLSTER є звуковий сигнал який інформує, що в котлі закінчилося паливо, досягнення температури 90°С, зниження температури нижче 5°С, пошкодження датчика). Після того як температура котла перевищить 90°С, блок управління вмикає процес охолодження котла. Вимикається вентилятор і включається насос. На екрані засвітиться діод «Тривога» і вмикається звуковий сигнал. Як тільки температура знизиться, блок управління повернеться в нормальний режим роботи.
Увага: У блоці управління можна повністю вимкнути звуковий сигнал який інформує про закінчення палива в котлі. Щоб вимкнути звуковий сигнал потрібно в MENU вибрати параметр «S0» і встановити число 0. Заводська установка - 1.
- Погашення. Коли в котлі закінчиться паливо, блок управління переходить в режим погашення. Вмикається звуковий сигнал і заморгає діод «розпалювання». Обороти вентилятора – "обороти підтримки". Якщо температура зросте на 2°С то блок управління перейде на режим регулювання. Якщо температура знизиться нижче тієї, що встановлена для виключення блоку управління, то блок управління перейде в режим очікування. Діод СТОП буде моргати. Щоб вийти з режиму очікування потрібно два рази натиснути кнопку START – перше натискання вимикає режим очікування, друге – регулятор переходить в початковий стан роботи.
Функція АНТИ СТОП та АНТИ МОРОЗ
Блок управління має дві функції призначені для насоса. Функція АНТИ СТОП потрібна влітку, вона періодично включає насос і не дозволяє сформуватися шару каменю в насосі. Функція АНТИ МОРОЗ зберігає систему опалення взимку, щоб уникнути замерзання води в системі опалення. Але щоб ці функції діяли, блок управління повинен бути включеним (режим очікування, діод СТОП, що горить).
Комплектація
- Блок управління POLSTER C-31
- Кронштейн та гвинти для кріплення контролера
- Датчик температури теплоносія (5...90°С)
- Кабель для підключення живлення
- Кабель для підключення вентилятора
- Кабель для підключення циркуляційного насосу
- Інструкція.
- Картонна коробка.