Фронтальні вантажні стелажі
Фронтальні вантажні стелажі (ПАЛЕТНІ СТЕЛАЖІ)
Спочатку розглянемо технологію зберігання у фронтальних вантажних стелажах. Вони розташовуються в складському приміщенні паралельними рядами, як правило поодинокими уздовж стін і здвоєними – в середині приміщення. Глибина осередку зберігання – одна палета, таким чином забезпечується вільний, незалежний доступ до палети.
Зазвичай стелажна секція містить від 2 до 4 комірок зберігання (тобто від 2 до 4 палет) на одному рівні зберігання, цей параметр залежить від ваги та габаритів палет з вантажем. Довжина стелажного ряду визначається кількістю стелажних секцій. Висота стелажів і кількість рівнів зберігання можуть бути різними.
Типова схема розташування фронтальних вантажних стелажів
Розміри міжстелажних проїздів (Picking Aisles) визначаються підйомно-навантажувальною технікою, яка застосовується для обслуговування даних стелажів. При невеликих висотах верхнього рівня зберігання (до 5-6 м) використовуються відносно дешеві електричні або дизельні навантажувачі з габаритною базою (Fork Lift Truck). У цьому випадку ширина проїзду становить 3,5–3,7 м, причому вона визначається за виступаючою поверхнею палет, що зберігаються на стелажах. При висотах зберігання від 7-8 м і вище використовуються більш дорогі річтраки (Reach Truck), що мають базу менших розмірів. У цьому випадку розмір проїзду рекомендується робити від 2,8 до 3,1 м. В обох випадках мається на увазі, що підйомно-навантажувальна техніка здатна розгортатися в проїзді на 360° з достатнім зазором (близько 100 мм), маючи на вилах піддон з вантажем.
Дещо відрізняється вузькопрохідна технологія зберігання (Very Narrow Aisle Technology). У цьому випадку ширина проїзду становить 1,5–1,7 м, а візькопрохідний штабелер (Narrow Aisle Stacker) рухається в проїзді, не розвертаючись, що направляється спеціальними рейками, які змонтовані на підлозі.
Використання вузькопрохідної технології зберігання
Зазвичай для зберігання вантажів на стелажах застосовуються палети наступних типів:
* європалета 1200 x 800 мм ;
* фінська палета 1200 x 1000 мм;
* американська палета 1200 x 1200 мм.
Найбільш часто зустрічаються вагові та габаритні параметри палет, збережених у фронтальних вантажних стелажах, що лежать в наступних діапазонах:
* вага палети з вантажем – від 500 до 2000 кг;
* висота палети з вантажем – від 500 до 2200 мм
Палети для зберігання встановлюються на стелажні балки. Розміщуватися в стелажі вони можуть як уздовж, так і впоперек.
Рішення про направлення розташування палет приймається на етапі розробки внутрішньо-складської логістики, оскільки цей параметр впливає на конструкцію стелажів і технологію обробки вантажів. У разі поздовжнього розміщення палет необхідне використання поперечних балок, що здорожує конструкцію, але дозволяє більш раціонально використовувати простір при обмежених складських площах. Застосування поперечних балок обумовлено недостатньою міцністю палети на вигин щодо поздовжньої осі. З інженерної точки зору варіант з поперечним розміщенням палет, безумовно, більш виграшний.
Самий нижній рівень палет в стелажах зберігається безпосередньо на підлозі складу. Винятки бувають у разі використання вузькопрохідної технології зберігання – тоді палети встановлюються на балки на висоті 200-300 мм, щоб забезпечить доступ до палет нижнього рівня вилами вузькопрохідного штабелера. Це пов'язано з тим, що при вузькопрохідній технології на підлозі розташовуються направляючі рейки міжстелажного проїзду. Правда, в складських будівлях, що проектуються спеціально під вузькопрохідну технологію зберігання, може застосовуватися особлива конструкція підлоги під стелажними рядами, яка дозволяє уникнути використання напрямних рейок і балок на нижньому рівні зберігання.
Існують певні стандарти і норми проектування та експлуатації стелажів – як міжнародні, так і місцеві. У більшості європейських країн виробники складського стелажного обладнання керуються стандартами FEM, розробленими спільно провідними компаніями на підставі досвіду, накопиченого за кілька десятків років роботи. Дещо окремо стоять німецькі виробники стелажів, які користуються локальним стандартом. Основними документами FEM є:
* FEM 10.2.02 The design of static steel pallet racking (Проектування статичних сталевих палетних стелажів);
* FEM 10.2.03 Guidelines for the safe provision of static steel racking and shelving (Керівництво по забезпеченню безпеки сталевих палетних і поличкових стелажів).
Окремі документи FEM існують також для кожного типу стелажних систем зберігання. Стандарти FEM містять всю необхідну інформацію про принципи проектування, допуску, зазорів, правил експлуатації стелажів.
- Газові котли під зріджений(балонний) газДимохідні та парапетні газові котли Данко, які працюють на природному або балонному газі.
- Готуємось до опалювального сезону 2024-2025!Твердопаливні та газові котли від компанії ПАУК - надійне опалювальне обладнання від українського виробника. Типи котлів. Як дізнатись про акції та знижки?