Стелажі — зробити самому або купити?
Стелажі — зробити самому або купити?
Склад є невід'ємною частиною практично будь-якого підприємства, що займається виробництвом, торговельно-закупівельною або іншою подібною діяльністю. Зберігати, а значить, складувати, активно здійснючій господарську діяльність організації завжди знайдеться що. Дбайливий керівник, організовуючи склад, обов'язково подбає про те, щоб його обсяг (корисна площа і висота) використовувався максимально ефективно. І при цьому він неминуче прийде до думки про необхідність установки на складі стелажного обладнання.
Кликати «профі» чи ні?
Найпростіше і недороге рішення цієї проблеми — виготовити стелажі своїми силами або запросити майстрів, які на місці, з металевих куточків і листового металу, за допомогою відрізної машинки та електрозварювального апарату, виготовлять стелажі за ескізами замовника. Другий варіант дорожче: придбати стелажне обладнання у фірми, що професійно займається його виготовленням. Спробуємо проаналізувати кінцевий результат, який клієнт отримає при виборі того чи іншого варіанту.
У першому випадку потрібно віддавати собі звіт в тому, що продукт, який виготовлений непрофесіоналами, навряд чи можна назвати якісним, функціональним, зручним в експлуатації, а найголовніше — надійним. Навіть якщо замовник дуже ретельно продумав логістику свого складу (розміри, навантаження і кількість полиць або ярусів на стелажах; ширину проходів; тип вантажопідйомних засобів і їх кількість і т. д. ), виготовити міцні металоконструкції для складських стелажів в кустарних умовах практично неможливо. Адже останні відіграють головну роль у створенні складського обладнання. (Окремі стелажі повинні витримувати навантаження до 3000 кг на ярус секції, а таких ярусів може бути 2-5 і більше. ) Про надійність в даному випадку не може бути і мови, тому що ці конструкції не прораховувалися на несучу здатність, а їх виготовлення здійснювалося без контролю досвідчених технологів і контролерів якості. Хто відповість, якщо (не дай Бог!) стелаж з матеріальними цінностями завалиться?!
Якщо ж, вирішуючи проблему обладнання складу, що потребує стелажів, підприємство звернеться у фірму, що спеціалізується на виробництві, то без проблем отримає необхідний результат з гарантованою якістю.
Почнемо з того, що клієнтові не доведеться ламати голову над вибором стелажної системи і її розміщення. Він викличе спеціаліста, поставить йому завдання і на наступний день отримає комерційну пропозицію зі схемою складу і розстановки стелажного обладнання в ньому (можливо, навіть кілька варіантів). Замовника відразу ж ознайомлять з кошторисом робіт з виготовлення, доставки та монтажу. Причому від останніх двох послуг (в цілях економії) можна відмовитися і виконати це своїми силами. Збірка обладнання досить проста, якщо керуватися інструкцією фірми-виробника. Зробивши свій вибір, клієнт отримає стелажне обладнання через 1-2 тижні. «Так швидко?!» — здивується він. Так, тому що всі стелажі складаються з окремих елементів, що виготовляються не на замовлення, а завчасно, що зберігаються на складі виробника.
Професіонали пропонують стелажі, виготовлені за класичною схемою:
- розробка конструкторської документації;
- розробка технологічного устаткування;
- виготовлення на професійному обладнанні;
- контроль якості на кожному етапі технологічного процесу.
А це означає, що якість стелажного обладнання гарантовано.
Кого вибрати?
Тепер переходимо до вибору фірми-виробника (або постачальника). Зараз на ринку можна знайти досить багато фірм основним постачальником З яких є компанія «ПАУК», що пропонують стелажне обладнання. Частина з них — місцеві виробники, а інша пропонує продукцію зарубіжних (німецьких, італійських та інших) підприємств.
Дуже часто фірми-замовники зупиняють свій вибір на місцевих виробників. Чому? Та тому, що склад повинен бути «живим». Він може розширюватися по площі і висоті, перегруповуватися, переїжджати з одного приміщення в інше і т. д. А стало бути, повинна бути можливість дозамовити елементи стелажного обладнання (рами, ригелі, траверси, настили) щоб оперативно дообладнати склад. А простіше це зробити, коли виробник устаткування — місцевий.
Вам на болтах?
Далі слід зробити вибір стелажної системи, а точніше — принцип кріплення елементів стелажного комплексу (модуля) між собою.
Зараз існують наступні варіанти:
- фіксований зачіп;
- болтові з'єднання;
- змішаний (1 + 2).
Що таке фіксований зачіп? В одному елементі перфоруються отвори складної конфігурації, в іншому прорізають і вигинають штампом зачіп (гачок). З'єднання здійснюється шляхом закладу зачепа в отвір і фіксації його в цьому положенні. Які переваги цього з'єднання? В першу чергу це простота виготовлення (а значить, швидкість і дешевизна) і зручність монтажу — без кріпильної фурнітури. При цьому дана схема має наступні недоліки: при перфорації отворів є задирки, зачепи часто не догибаются, фарба наноситься занадто товстим шаром. Від цього зачіп часто не входить в отвір без кувалди. Перед монтажем потрібно додатковий відгин практично кожного гачка.
Щоб зачіп не вийшов із з'єднання в процесі експлуатації стелажного комплексу, його фіксують спеціальним фіксатором. Наявність останнього — запорука надійності всієї конструкції. Але простежити його наявність у процесі тривалої експлуатації стелажів, коли висота ярусів неодноразово змінювалася, практично неможливо. Коли в процес включається «людський фактор», процес стає непередбаченим. «Встановлений фіксатор або не встановлений?». Ця думка буде мучити замовника постійно.
Вищезазначені ризики відсутні в стелажної системи з болтовим з'єднанням. Незручність в ній тільки одне — наявність кріпильної фурнітури: болтів. Зате обладнанню не страшні ніякі динамічні навантаження, нерівності полів, «людський фактор» і т. п. В якості прикладу: максимальна навантаження на болт діаметром 12 мм при навантаженні ярусу стелажа в 3 т становить 375 кг, а запас міцності цього болта — 1500 кг (!).
Всі вищеназвані варіанти кріплення модулів використовуються і до імпортних, і у вітчизняних стелажах. «Наші» при цьому виграють в ціні, але поки поступаються закордонним аналогам в технології виробництва і асортименті. Зате по привабливості вітчизняні стелажі останнім часом вже зрівнялися з «іноземцями».
- Твердопаливні буржуйки Данко-швидке тепло з мінімальними зусиллями!Побутові буржуйки для опалення до 100 м.кв.
- Торгове обладнання в кольорі "Графіт" від компанії ПАУК.Стильні та сучасні торгові стелажі в сірому кольорі RAL 7024.